Xiaomi Redmi Note 8 İmei Atma (İmei Repair)

2 dk


637 Paylaşım

İndirilecek dosyalar;

1) Minimal Adb

2) QFIL

3) EFS reset aracı

4) Note8 QCN dosyası

5) İmei Converter

6) Hex Editorİlk olarak cihazın Mi kilidi açılmış olması gerekmektedir. Unlock ( kilit açma ) işlemi için buraya tıklayınız.Unlock işleminden sonra TWRP aracı ve Magisk kurulumu için buraya tıklayınız.


İmei onarım işlemine başlayalım;

Öncelikle QCN dosyamızı hazırlayalım. İmei Converter programını açalım. Uygun kutucuğa Cihazın orjinal imei numarasını yazalım. Program açık kalsın ve QCN dosyasını düzenlemeye geçelim.
Note8 QCN dosyasını Hex Editor ile açalım. Program arayüzünde araç çubuğu kısmından dürbün simgesine basalım. Arama kısmına 083a55 yazalım ve çıkan sonucun yerine İmei Converter programından aldığımız hex formatındaki imei numarasını 08 ile başlayan yere yazalım dosyayı kaydedelim. Yeni QCN dosyası hazır duruma gelmiş oldu.
EFS resetleme işlemine geçelim;

Cihazı kapatalım ses açma ve güç tuşuna aynı anda basarak recovery modunda başlatalım. Cihaz recovery modundayken usb kablo ile bilgisayara bağlayalım. EFS reset aracı dosyası içerisindeki Reset Efs.auto.bat komut dosyasını çalıştıralım. İşlem tamamlandıktan sonra cihazı yeniden başlatalım. *#06# yaparak imei durumunu kontrol edelim. Her iki imei numarasınında sıfırlanmış olması gerekmektedir.
Cihazımızı açık durumda iken bilgisayara bağlayalım. Minimal Adb programını açalım( siyah ekran ). Sırasıyla şu kodları yazalım;adb devices

adb shell

su

setprop sys.usb.config diag,adb


Sırasıyla yaptıktan sonra aygıt yöneticisinden Port kısmından kontrol edelim. Cihaz 901D olarak gözükür. İşlem tamamsa devam edelim.
QFIL programını yönetici olarak açalım. En üstte sekmelerde Start Client e basalım. Buradan software download butonuna basalım. Açılan kısımdan restore bölümüne geçelim. Programın üst kısmında cihazın bağlantı yolunu gösteren port yazısını göreceksiniz. Bir alt kısmında ise QCN dosyasını seçmek için Browse butonunu göreceksiniz.

Browseye tıklayaıp sağ alt kısımdan dosya biçimini qpst nv memory files yapın ve QCN dosyanızı bulup seçin ardından start butonuna basın. İşlem bitince cihaz yeniden başlayacaktır. Eğer yeniden başlatmaz ise programdan exit butonuna basıp çıkın ardından cihazı elle yeniden başlatın. İmei 1 kısmı 0 İmei 2 kısmı sizin imei numaranız olacaktır.

İyi günlerde kullanın 🙂

Rar Şifresi: bilgidiski.com

Dosyayı İndir


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

637 Paylaşım

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı